• Новак
DMSE Бангладеш Знаме 3X5Ft Нога Полиестер 100D Bangladeshi

DMSE Бангладеш Знаме 3X5Ft Нога Полиестер 100D Bangladeshi

DEN 190.80

Достапност
Достапно за нарачка

DMSE Знамиња се направени од Силна 100 D Denier 100% Полиестер Материјали.Светла Живописни Бои со Исчезнат Отпорни на удари Материјали.Двојно Stitched Знамиња со додадена Четири Реда на шевови на мува страна за да се спречи Протриване во тешко правец. 2 Силна Метал Grommets за лесна Инсталација и да се Чувствувате Задржете.ГОРДИ САД КОМПАНИЈА.DMSE Знамиња направени од високо крајот 100 D 100% Полиестер материјал.Светла Живописни Бои со Исчезнат Отпорни на удари Материјали.Двојно Stitched Знамиња со додадена Четири Реда на шевови на мува страна за да се спречи Протриване во тешко правец. 2 Силна Метал Grommets за лесна Инсталација и да се Чувствувате Задржете.ГОРДИ САД КОМПАНИЈА националното знаме на Бангладеш (Бенгалски : বাংলাদেশের জাতীয় পতাকা, романизирани : Bānlādēśēra jātīẏa patākā, се изговара [baŋladeʃer dʒatio pɔtaka]) беше официјално усвоена на 17 јануари 1972 година. Тоа се состои од црвениот диск на врвот (слична на онаа на Јапонија знаме) на зелено поле.Црвениот диск е поместување малку кон воочи големината и така тоа се ориентирани кон кога знамето се вее.Дискот претставува сонцето се издига над Бенгал, а исто така и крвта на оние кои загинаа за независност на Бангладеш.На зелено поле се залага за lushness на земјата на Бангладеш и на вечната младост на Bangladeshis.Знамето е врз основа на слични знаме се користи во текот на Бангладеш Ослободителната Војна од 1971 година, кој имаше жолта карта на земјата во внатрешноста на црвениот диск.Во 1972 година оваа карта беше отстранет од знамето.Една од причините дадени беше тешкотии за добивање на мапата правилно на двете страни на знамето.[1] граѓанското ensign и поморски ensign место во кантонот на црвено или бело поле, соодветно.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Бриз Оркестарот G158190 НИ Канада Пријателство Знамиња на Светот НИ Пријателство Впечатоци Декоративни Вертикална

Со гордост се Печатени Во САД Пакет И Производ Дизајниран Во Калифорнија.НАПРАВЕНИ ОД ИЗДРЖЛИВ Дебел П

DEN 1915.20