• Новак
cigemay Plier Сет, 7-Во-1 Клешти, Жица Сечење Клешти Жица Stripper Клешти за Домашна Индустрија Електричар Механички

cigemay Plier Сет, 7-Во-1 Клешти, Жица Сечење Клешти Жица Stripper Клешти за Домашна Индустрија Електричар

DEN 371.76

Достапност
Достапно за нарачка

Резерва круг дупка помине позиција да го вклучите rusty завртка.Разумен дизајн.На смолкнување опсег : челик жица ≤2mm, железо жица ≤3мм.Може да се задоволат различните барања,.Соголување спецификација : едно јадро (10‑18 AWG), заробени жица (12-20).Слива дупки се користи за завртка и орев делови, погодно за операција.Crimped не‑изолирани конектори, инсталации влошки и терминали, 10‑22 AWG.Функција : 1. Резерва круг дупка помине позиција да го вклучите rusty завртка.Разумен дизајн.2. Слива дупки се користи за завртка и орев делови, погодно за операција.3. На смолкнување опсег : челик жица ≤2mm, железо жица ≤3мм.Може да се задоволат различните барања,4. Crimped не‑изолирани конектори, инсталации влошки и терминали, 10‑22 AWG.5. Соголување спецификација : едно јадро (10‑18 AWG), заробени жица (12-20).Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Жица Pliers Material : Хром Vanadium Легиран Челик Должина : Околу. 195mm / 7.7 in Pliers Функција : 1. Го задржуваме позиција на кружна дупка се помине за да го вклучите rusty завртка.2. Дупка на слива се користи за завртка и орев делови.3. На смолкнување опсег : челик жица ≤2mm, железо жица ≤3мм.4. Кабелот се повлече функција.5. Crimped не-изолирани конектори, инсталации влошки и терминали, 10-22 AWG.6. Соголување спецификација : едно јадро (10-18 AWG), заробени жица (12-20).7. Deburring.Пакет Листа : 1 x Клешти .

Спецификацијата

Single core (10‑18AWG), stranded wire (12‑20). :

Со стоката дадена додека купуваат

Пневматски Картон Картонска Кутија Отпад Жица Stripper Машина, Двојно Ноктот Синџир Празнење Брановидни Соголување

Широка Употреба : Се Применува За Печатење Индустрија За Картон, Брановидни Одбор И Обичните Брановидни

DEN 7919.76