• Новак
Асиметрични ПИ 3.250 x 3.750 x 0.375 9250 Disogrin Клипот Печат - ПИ Серија

Асиметрични ПИ 3.250 x 3.750 x 0.375 9250 Disogrin Клипот Печат - ПИ Серија

DEN 4460.64

Достапност
Достапно за нарачка

замена на дел тип : Клипот Печат.постојана температура опсег : -22 да +230°F / -30 на +110°C. бунари со дијаметар : 3.25 во.максимална вратило површината на ветер : 1.5 ft/сек.надворешен дијаметар : 3.750 во.Опис : ПИ Клипот Печат обезбедува врвен запечатување перформанси и многу долг животен век.Еден дејствува дизајн може да се користи одделно за еден дејствува цилиндри или во back-to-back tandems за двонасочни цилиндри.Асиметрични дизајн обезбедува највисоки перформанси преку спречување на ѓубрето и извртување на домување.Нож-намалување на усните и на динамички и статички страни обезбедува максимална запечатување на сила за да се обезбеди максимална автоматиката додека спречување на лебдат.ПИ Клипот Печат е направен од DISOGRIN 9250, светски познат по неговата отпорност на абење и за своите многу ниска компресија сет.Резултатот е супериорни перформанси и повеќе оперативни живот.ПИ е отпорен на притисок шила и дизел ефект.Способен да издржи притисоците до 6,000 psi и 300°С (повремени), ПИ Клипот Печат е одличен избор за оние тешки апликации со високи притисоци и температури каде други пломби пропадне.Не лепливоста ефектот на лизгање на површина, дури и по подолг застој.Супериорни перформанси во текот на еден широк опсег на температури и хидраулични течности.Спецификација : замена на дел тип : Клипот Sealcontinuous температура опсег : -22 да +230°F / -30 на +110°Cshaft дијаметар : 3.25 inmaximum вратило површината на ветер : 1.5 ft/secoutside дијаметар : 3.750 inpressure толеранција : 5800 psi max.ширина : 0.375 insynonym : Freudenberg-NOK Хидраулични Цилиндри Packinglip материјал : 92 АУ 9250series : PIconstruction опис : Полиуретан Клипот Sealmanufacturer каталог број : 560002198000 A.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат