• Новак
Преносни Патување Телескоп со Tripod/Пронаоѓач Обемот Оптика, Широк Агол Телескопи за Астрономија Почетници Деца Возрасни

Преносни Патување Телескоп со Tripod/Пронаоѓач Обемот Оптика, Широк Агол Телескопи за Астрономија Почетници

DEN 2248.80

Достапност
Достапно за нарачка

На астрономијата почетник телескоп со tripod прави набљудување постабилна и обезбедува добра средина за учење на природата и вселената.(4) Завртка со цел контрола на арм во навој дупка на грбот на база(5) Место на дијагонала огледало на крајот на телескоп цевка(6) се Стави на окуларот во дијагонала леќа(7) Отстранете го поклопецот од голема глава на телескоп(8) може да се користи сега.Пакет Included1x телескоп tube1 eyepiece1 tripod (45 см висок)1x дијагонала леќа.НАПРАВЕН ЗА ВОЗРАСНИ ДЕЦА Почетници : Дизајнирано особено за младите истражувачи со малку раце и љубопитни умови.Се подготвени да одат во минути!Совршен за кампување, училиште, младински групи, патување, роденденски подароци, канцеларија подароци, или пак во вашиот автомобил погодност.ЛЕСНО ПОСТАВУВАЊЕ на - Не се потребни алатки.Моќен телескоп за небото и земјата истражување, совршен подарок за деца и почетници во astronomy5. Употреба на окуларот и месечината леќа за да ги видите сите детали на месечината кратер, и употреба на окуларот за да ја видите земјата објекти на земјата.СОВРШЕН ЗА НАДВОРЕШНА ИГРА и ДОМА УЧЕЊЕ : Се деца надвор да се истражуваат светот и да останат љубопитни!Ние сме посветени во обезбедување на ресурси кои ги задржи вашите деца за учење и да се забавувате додека дома. Совршен телескоп, погоден за деца со tripod, лесно да се движите и use2.ПОЧЕТНИК АСТРОНОМИЈА ТЕЛЕСКОП – На лесен и трајни изградбата на овој телескоп спарени помага да се лоцираат и да ги видите објекти побрзо.(2) Не е монтажа бајонет на дното на телескопски леќа барел.Месечината Телескоп им овозможува на вашето дете да ја видиме месечината во неверојатен детал; совршен подарок за девојчиња и момчиња се заинтересирани во просторот, месечината, и астрономијата.(3) Завртете го knurled knob на tripod главата да се стегне цевка околу tripod.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат