• Новак
40 Смета Њукасл Везови Лен - Масти-Qtr - Џинови Здив

40 Смета Њукасл Везови Лен - Масти-Qtr - Џинови Здив

DEN 827.76

Достапност
Достапно за нарачка

Џинови Здив е спектакуларна мешавина на DMC бои 350, 3340 и 742 со жолта и DMC 961 нијанси.Рачно боени 40 Кт Њукасл ~ Убава marbled дизајн во секоја од овие рачно боени крст-бод ткаенини!.Масти-Квартал големина мерки 17" x 26".Висок квалитет на везови ткаенина која е главно се користи за рака везови, но може да се користи за панделка везови и blackwork премногу!.Прекрасни губење на овој производ и на допир.Colorfast и згаснат отпорни.Конците се убаво.Прекрасни рачно боени 40 Кт Њукасл, 100% Лен.Ткаенина е боја брзо и згаснат отпорни.Високо квалитетна професионална бои се користат за апсолутно прекрасни ткаенини што се заситени со боја.Нашите приближни димензии се како што следува.Целосната-јарди - 35" x 54".Масти-halfs - 27" x 35".Масти-четвртини - 17" x 27".Овие обоени ткаенини им даде на вашиот needlecraft проектот убава димензија и прекрасен длабочина.На marbled модели на stitchable ткаенини го додадете вашиот веќе убава шевови на проектот, давајќи им на преданија квалитет заврши.На weft и да искриват теми се навистина дури и што го прави полесно да се задржи вашата везови проектот точни.Вистинската дури и ткаат ќе го направат вашиот 1/4 и 1/2 бода полесно да се постигне со подобри точноста во бода и неспокојот заврши и изглед.Боја примена може да биде сенка посветли или потемни се должи на разликите во резолуции на екранот.Обработка на Време : Секој 28 Брои 100% Лен во оваа листа е направен во времето на вашата цел е поставена.Ве молиме овозможи приближно 14-21 дена.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат