• Новак
6 Парчиња/set Заб за Чистење И Хигиена за Полнење за Да се Спречи Лош Здив И Заболувања

6 Парчиња/set Заб за Чистење И Хигиена за Полнење за Да се Спречи Лош Здив И Заболувања

DEN 383.52

Достапност
Достапно за нарачка

❤Произведени за да се постигне најдобри перформанси и долговечност. ❤Наменета за професионални стоматолози и лична употреба. ❤Сите алатки се направени од високо-квалитетна медицинска нерѓосувачки steeln безбедна област, каде што децата и бебињата не се постигне;. ❤Тоа може да се задржи вашите заби и непца здрави, која ја спречува лошиот здив, гингивата болест или расипување на забите.Не се лизга рачка за подобар стисок.плак и забен камен смена-денталниот плак е составен од невидливи голем број на штетни бактерии кои живеат во устата и да се придржуваат до заби, заедно со непцето.Предности во однос на традиционалните стоматолошки грижа - Тоа не се бара паста за заби или mouthwash Help спречи лош здив-кога забниот плак останува помеѓу забите, бактериите го носи можат да предизвикаат непријатна миризба.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат