• Новак
Фриман PFN1564 Пневматски 15-Мерач 34 степени Агол 2-1/2 Заврши Nailer Ергономски и Лесни Помине Пиштол со Не-Март Совет и Брз Џем Ослободување на Калапи, Baseboards, Врати, Cabinetry, Ме

Фриман PFN1564 Пневматски 15-Мерач 34 степени Агол 2-1/2 Заврши Nailer Ергономски и Лесни Помине Пиштол со

DEN 2856.00

Достапност
Достапно за нарачка

Пневматски 15-Мерач 34 степени Агол 2-1/2" Заврши Nailer вклучува удар моделирани футрола, спојувалка за кука, безбедносни заштитни очила, воздух алатка за нафта и прилагодување tools, и е покриена со Фриман е 7 Година Ограничена Гаранција и 90 Ден погоден за носене Делови Гаранција.Ние направи nailers и staplers за секоја цел, од кров за да се обвивка на тротоарите и сето она помеѓу.Овој воздух напојува помине пиштол е компатибилен со 15 мерач лента или лепак средено 34 степен заврши нокти од 1-1/4" да 2-1/2".Топ исклучите вашите проекти со Фриман PFN1564 Пневматски 15-Мерач 34 степени Агол 2-1/2" Заврши Nailer.Квалитет и Трајност : Ние производство алатки со повеќето издржливи материјали под строга контрола на квалитетот упатства, погоден за професионални изведувачи и не-го-yourselfers слично.Вистинскиот Инструмент за Работа : Ние сме посветени на обезбедување на исклучителна вредност, врвот ниво услуги на клиентите и траен, високо-квалитетни производи.Се споредат нашите производи на слични ставки страна на Makita, Hitachi, Bostitch, Senco, Paslode, и Dewalt.Удобен и заштеда на време карактеристики вклучуваат алатката-бесплатно брз џем ослободување носот за брзо и лесно помине екстракција треба да помине џем време на употреба, двоен режим потребен за префрлување помеѓу последователни или пад отпуштање, и удобност зафат рачка за да го намалат заморот и да се зголеми контролата.Про Дизајн : Овој лесен и трајни помине пиштол карактеристики брз џем ослободување, двоен режим потребен за последователни или пад отпуштање, и алатката-бесплатно длабочина се прилагоди.Оваа заврши nailer е мора да има за DIYers преземање на дом и поправка проекти, како и професионални градежни изведувачи на работа сајт.Нашите алатки се продава, дистрибуира, сервисирани, и warrantied во САД.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат