• Новак
uxcell 30207 Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Собата, 35mm Понесе 72mm OD 17mm Дебелина

uxcell 30207 Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Собата, 35mm Понесе 72mm OD 17mm Дебелина

DEN 407.76

Достапност
Достапно за нарачка

Модел : 30207(Понесе : 35mm, Надворешниот Diamter : 72mm, Вкупната Дебелина : 17mm).Еден ред заострените валчести лежишта мора да се користат или со вториот лого или како исти пар.Компонентите се separable и меѓусебно дека лесен за одржување.Карактеристики ниска триење и ниско ниво на бучава кои овозможуваат оперативна сигурност.Статички на Оптоварување на 63.5 k N и Динамичко Оптоварување на 54.2 k N.Заострените валчести лежишта се separable во конус собранието и чаша.Тие се дизајнирани да се приспособат во комбинација товари, ми.e.истовремено дејствува радијална и axial товари.Употреба на високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат автомобилската оска системи и транспортни системи.ABEC-1. Z2 Ниво На Бучава.Хром Челик.Заострените валчести лежишта се separable во конус собранието и чаша.Тие се дизајнирани да се приспособат во комбинација товари, ми.e.истовремено дејствува радијална и axial товари.Употреба на високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат автомобилската оска системи и транспортни системи. (Не-separable конус собрание се состои од внатрешен прстен, ролки, и кафез што го задржува & рамномерно простори на ролки.Чашата е едноставно надворешниот прстен.).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат