• Новак
Стигнат до Unflavored Восок Забен Конец за Орална Нега & Отстранување на Плак & Храна Од Забите & Непцето, Прифатени од страна на American Dental Association (ADA), Unflavored, 55 yds (Пакување од

Стигнат до Unflavored Восок Забен Конец за Орална Нега & Отстранување на Плак & Храна Од Забите & Непцето,

DEN 142.56

Достапност
Достапно за нарачка

55 метри од Дофат Unflavored Восок Забен Конец за да се отстранат остатоците од храна и плакот од забите и устата.Овој конец е восок за лесно и удобно слајд помеѓу забите, овозможувајќи им на корисниците за чистење помеѓу забите и под пиштол вар.Unflavored, па тоа нема да го остави зад себе било вкус во устата, ова расположливиот забниот конец го отстранува плакот и остатоците од храна за почиста устата.Тоа е прифатено од страна на American Dental Association (ADA) и е одлична за секојдневна употреба во редовна орална нега рутина.Стоматолошките професионалци препорачуваме редовно чистење на забите со конец по четкање за оптимално орална хигиена, бидејќи тоа е докажано да се отстранат на наслаги помеѓу забите, за да се помогне во намалување на расипување на забите.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат