• Новак
WESTFALIA Автомобилската 345141900113 Монтажни Swan Вратот Towbar за Hyundai Tuscon (од 07/2018) -Вклучува 13pin Возило Специфични Инсталации за Полнење

WESTFALIA Автомобилската 345141900113 Монтажни Swan Вратот Towbar за Hyundai Tuscon (од 07/2018) -Вклучува

DEN 9448.80

Достапност
Достапно за нарачка

Идеален за хоби одмор или за работа На монтажни towbar од Westfalia е флексибилно решение за велосипед полици коњ приколки или каравани & кога отстранети станува речиси невидливи.Вклучено во испорака 1 x Westfalia монтажни towbar и 1 x Westfalia 13 pin возило специфични инсталации за полнење - за Hyundai Tuscon (од 07/2018) (вклучувајќи N-Line).Сигурен добро фитинг и пријатен за око Westfalia-Автомобилство е познат како пронаоѓач на towbar и развива возило специфични towbars во соработка со автомобилската индустрија за да се OE стандарди.Влечење капацитет на 2200kg и носот оптоварување на 133kg / Компатибилен со МОТ прописи и ПР одобрување на Тип (Правни за Европската широка употреба).Westfalia монтажни towbar вклучувајќи Westfalia 13pin електрични инсталации за полнење (на десно-страна диск) Изгледот на нивниот автомобил е за многу луѓе најважното нешто во врска со тоа и визуелните очекувања се зголеми постојано - а towbar лепење на задната страна на браник вообичаено го нарушува цел за елеганција На монтажни towbar од Westfalia е ненаметлива и флексибилни транспорт решение за секој кој користи приколка occassionally Тоа е затоа идеален за велосипед превозници или коњ приколки и кога отстранети тоа станува речиси невидливи На Westfalia 13-pin возило специфични електрични жици комплет вклучува plug единица за контрола и софтвер за да се осигура сите светлина функции кои се законски обврзани да бидат целосно поддржани електронската врска помеѓу приколка и возило гарантира безбедноста на патот како грешки се прикажани на табла и безбедносни карактеристики како што се приколка стабилизација ќе стапи на сила кога ќе биде потребно, како вашиот автомобил 'знае' тоа е влечење Детали за Производот Влечење Капацитет 2200kg / Носот Оптоварување 133kg / Браник Намали не се намали / Towbar Систем A40 V / Кодирање е потребно без кодирање е можно (blinker преку ѕвончето) / Целосно тип се одобрени / препорачливо е дека towbar и инсталации за полнење се инсталирани од страна на професионални installer / Производителот е дел број 345141900113 / произведени во Германија / Погоден за следните возило прави и модел Hyundai Tuscon (од 07/2018) - нуклеарни N-Линија За Westfalia-Автомобилство За многу децении towbars и циклус превозници направени од страна на Westfalia-Автомобилство биле популарни производи за подобрување на слободното време на празници и хоби Овој начин се движиме народи живее од 1844 и брендот се залага за квалитет и слобода.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат