• Новак
S08K/S10K/S12M-SCLCR06+ 10Pcs CCMT21.51 +SER1010H11+SNR0010K11+ 5PCS 11ER A60 5PCS11IR A60 MWLNR1616H08+SER1212H16+10pcs 16ER AG60+10pcs WNMG431-МА Злато Карбид Инсерти и Вртење на Носителите на

S08K/S10K/S12M-SCLCR06+ 10Pcs CCMT21.51 +SER1010H11+SNR0010K11+ 5PCS 11ER A60 5PCS11IR A60 MWLNR1616H08+SER1212H16+10pcs

DEN 1622.40

Достапност
Достапно за нарачка

☞За CCMT2(1.5) внесува : карбид материјал со CVD слој ,што се користи за челик и обработка нерѓосувачки челик делови, обоени метали. 80 степен дијамант вртење влошки.За внатрешни носителот : 40 Cr материјал со фалсификување на процесот , силни и издржливи ,вкупната должина : 125mm-150mm/4.92"-5.9", 95 степен десната рака внатрешни вртење здодевни бар. ☞Предност : Тоа е погодно за на корисникот да се стега и да го замени, а само еден клуч е потребно да се замени за вметнување .Делови имаат добар ригидност, подолг сервисен живот и намалување на трошоците на алатки.Брзо сечење брзина, низок коефициент на триење, добра отпорност на абење. ☞Карактеристики : силен стисок , отпорност, брзо сечење и обработка.Погоден за сорти на обработка состојба, дури и во многу валкани средина како што се леано железо, тие исто така имаат многу добри перформанси. ☞Апликација : се Користи за вртење, а по завршувањето на широк спектар на материјали,Наменети за Челик, леано железо и обоени материјали. ☞Пакетот вклучува : 10pcs CCMT21.51 внесува + 3 парчиња носител (S08 K/S10 K/S12 M SCLCR06) со T8 клучеви+1× SER 10101 H11 Надворешни Провира носителот ,1× SNR 0010 K11 Внатрешни Провира носителот,5pcs 11 ER A60 злато , 5pcs 11 IR A60 злато, 2 парчиња T8 клучеви+MWLNR1616 H08 + SER1212 H16 + 10pcs WNMG080404-МА Злато + 10pcs 16 ER AG60 Злато.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат