• Новак
ACDelco Професионални 39077 Вози Појас Tensioner Собранието со Макара

ACDelco Професионални 39077 Вози Појас Tensioner Собранието со Макара

DEN 1871.52

Достапност
Достапно за нарачка

Обезбедува соодветна појас напнатост, усогласување, и амортизацијата за супериорни перформанси.Патентирана вибрации амортизацијата систем ја зголемува tensioner, појас, и додатокот компонента живот за долготрајна употреба.Torsional круг пролет дизајн обезбедува во согласност тензија и не дозволува контаминација за поголема трајност.Обезбедува целосна линија покриеност за домашните, увоз, и тешки апликации.Размислете за замена на појас и tensioner при замена други компоненти на системот, како што се алтернатор, серво волан пумпа, или AC компресор.Системот е само добра како и неговата најслабиот линк, па велиме "да го отстраните и да го замените" кога сервисирање компонента која се бара на било каков вид на појас отстранување.Појаси и tensioners се дизајнирани за да истиот животен циклус.Кога високо-километражата појас е заменет, на tensioner има шанси сретна со својот дизајн циклус, како и.На ACDelco Професионални, премија резервни Автоматско Појас Tensioner е дизајниран за Додаток Појас Диск Системи (ABDS) кои бараат автоматско појас tensioner.Тоа обезбедува соодветен појас напнатост, усогласување, и амортизацијата за супериорни перформанси и дава целосна линија покриеност за домашните, увоз, и тешки апликации.Неговата патентирана вибрации амортизацијата систем ја зголемува tensioner, појас, и додатокот компонента живот и своите torsional круг пролет дизајн обезбедува во согласност тензија и не дозволува контаминација.Оваа премија резервни замена автоматско појас tensioner е произведен за да се исполнат вашите очекувања за фит форма и функција.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат