• Новак
Восок Грав, Отстранување на Влакна Восок Монистра Повеќе намени Depilatory Восок Depilatory Восок Монистра Depilatory Тврд Восок за БАЊАТА за Домашна Употреба за Шанса Салон за Л?

Восок Грав, Отстранување на Влакна Восок Монистра Повеќе намени Depilatory Восок Depilatory Восок Монистра

DEN 482.16

Достапност
Достапно за нарачка

Depilatory Тврд Восок Монистра може да се користи за отстранување на влакна на лицето, пазувите, рака, нога, грб, бикини делови и други делови од телото.Коса Отстранување Восок Монистра се специјално произведени според човечкото тело, коса структура, како што се губење на должина и цврстина, што ќе биде подобро за отстранување на косата, или да се одложи нејзиниот раст.Depilatory Восок Монистра се постигне брзо отстранување на влакна, отстрани вишокот на косата од коренот, го инхибираат растот на косата.Depilatory Тврд Восок Монистра е погодна за двете жени и мажи да ги користат, која е практична алатка за тело отстранување на влакна.Не depilatory хартија се потребни, топлина восок грав и се применуваат восок директно на кожата со шпатула, лесен за употреба. 1. Усвојува природните и благи состојки за да се обезбеди тоа е и без стимулација за вашата кожа.2. Брзо отстранување на влакна, отстрани вишокот на косата од коренот, го инхибираат растот на косата.3. Посебни произведени според човечкото тело, коса структура, како што се губење на должина и цврстина, што ќе биде подобро за отстранување на косата, или да се одложи нејзиниот раст.4. Тоа може да се користи за отстранување на влакна на лицето, пазувите, рака, нога, грб, бикини делови и други делови од телото.5. Не depilatory хартија се потребни, топлина восок грав и се применуваат восок директно на кожата со шпатула, лесен за употреба.6. Авто-запечатување за пакување, и за обновливи, лесно за чување и користење.

Спецификацијата

Item Type:
Depilatory Wax Beans
Material:
Wax
Optional Type:
Chocolate, Aloe, Strawberry, Cream, Black, Lavender, Rose, Chamomile, Honey, Tea Tree
Net Content:
300g
Package Weight:
Approx. 324g
Package List:
1 * Bag of Depilatory Wax Beans :
Instructions:
1. First take a proper amount of depilatory wax and melt it into a wax heater. :
2. Clean the skin and keep it dry. :
3. Wait a moment and apply a little wax on your wrist to test the proper temperature. :
4. Apply a proper amount of depilatory wax with a spatula along the direction of hair growth. :
5. Wait 1-2 minutes, tear off the hair removal wax against the direction of hair growth. :
6. Apply skin lotion or hot compress with a hot towel. :

Со стоката дадена додека купуваат