• Новак
Памук Конец 250g Felting Волна, Волна Felting Волна Roving Волна, Влакна за Игла Felting Волна, Влакна Материјали за Почетници

Памук Конец 250g Felting Волна, Волна Felting Волна Roving Волна, Влакна за Игла Felting Волна, Влакна Материјали

DEN 321.60

Достапност
Достапно за нарачка

Ве молиме овозможи 1-3мм мерење на отстапување се должи на рачно мерење.Готови производи на DIY прирачник дизајн, исто така може да се користи како украс за дневна соба, спална соба, итн.Влакна должина, добар пластичност, изборот за играчки, игла felting, влажни felting, уметности и занаети,исто така, може да се користи во се врти и ткаење, ,На високо квалитетна волна roving може да им помогне на вашите проекти изгледа убаво и професионални.Поради некои делови се толку остри дека може да се користи како играчки за бебе и деца. 【исклучително мека】не добиете куп,Оваа прекрасна памук конец е погоден избор за капчиња проекти како што се doily мат, која е една од најчестите парче од ткаенина користи како табела врвот.Одличен квалитет волна е извори од не-mulsed овци и се colourfast и детето безбедно.Можете да направите нешто што сакате, шалови, килими, кревет ќебиња, капи, џемпери и сл или може да стане убава декорација во вашата дневна соба или во спалната соба за да се исполнат било какви потреби на DIY. 【 удобно да се справи со】мека и удобна, не pilling, не пролевање.Конец за Плетење, Капчиња, Везови и правење Tablecloths, Маса Душеци, Завеси и Перници итн.【Разноврсна】Може да ткаат милениче гнездо, перница, душек, перница, ќебе, итн. 【DIY дизајн】Дебел памук, плетени газа ленти може да се користи за ткаење буци плетени ќебиња, пет гнезда, теписи, половината влошки и други предмети.погоден за екстремни супер ткаење и арм ткаење, може да се задржи овој луксузен домашен предмети засекогаш. 【Лесно да сплетам】Оваа дебели е совршен за екстремни гигант плетење и арм плетење, и е многу почетник пријателски,се идеални подароци за деца, пријатели, мајки, баби, колеги, соседи., можете да го стори тоа со семејството и пријателите, уживаат во забавата на DIY, или, како еден од добри дарови.Погоден за игла-felting, влажно-felting и се врти.Тоа е навистина среќен за да се произведе убави меки предмети во секое време.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат