• Новак
Milageto 2X 13 Бои за Шиење Средување на Волна, Влакна Roving за Felting 10g

Milageto 2X 13 Бои за Шиење Средување на Волна, Влакна Roving за Felting 10g

DEN 167.76

Достапност
Достапно за нарачка

Материјал : Волна , тоа е многу меки и удобни за користење.Рачно изработени Roving Волна, Влакна материјали Felting Резерви.Погоден за симпатична играчки одлуки, кукли одлуки, фанки додатоци, волна слики, сапун одлуки,.Одличен подарок за Деца, деца, почетници, , возрасни Аматери.Совршен за Felting Рака или други занаети се чувствува Проекти.Опис : - рачно изработени Roving Волна, Влакна материјали Felting Материјали - Совршени за Felting Рака или други занаети се чувствува Проекти - Погоден за симпатична играчки одлуки, кукли одлуки, фанки додатоци, волна слики, сапун одлуки, - Одличен подарок за Деца, деца, почетници, , возрасни Аматери - Материјал : Волна , тоа е многу меки и удобни за use Specification : - Материјал : Волна - Вкупна Должина : околу. 45см/17.7 инчен - Ширина : прибл. 6cm/2.36 инчен - Финост : 18.5-26um - Модел : 66 S - Тежина : околу. 10g/0.02 ( Ib) или 0.35(оз)Пакетот Вклучува : 1 Парче Волна Почувствува Материјал ( 10g )(2 Парчиња).

Спецификацијата

- Material:
Wool
- Total Length:
approx. 45cm/17.7 inch
- Width:
approx. 6cm/2.36 inch
- Fineness:
18.5-26um
- Model:
66S
- Weight:
approx. 10g/0.02 ( Ib) or 0.35(oz)
Package Includes:
1 Piece Wool Felt Material ( 10g )(2 Pack) :

Со стоката дадена додека купуваат