• Новак
Пастир Текстил Бебе Alpaca Влакна (8 мл.) Roving за Предење и Felting (Чоколадо Браун)

Пастир Текстил Бебе Alpaca Влакна (8 мл.) Roving за Предење и Felting (Чоколадо Браун)

DEN 959.76

Достапност
Достапно за нарачка

Осум унци на супер-меки бебе alpaca влакна.Извори директно од Перу е најнапредна влакна мелница.Врти лесно и создава мека, трајни предиво.Просечната влакна со дијаметар (AFD) на само 20 microns, помек отколку повеќето merino!.Одржливо извори од стада во Андите планини.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат