• Новак
Чиста Кашмир Влакна (2 мл.) Roving за Предење и Felting

Чиста Кашмир Влакна (2 мл.) Roving за Предење и Felting

DEN 1598.40

Достапност
Достапно за нарачка

Две унци на 100% чиста кашмир влакна.Најдобрите одделение на кашмир на располагање, со просечна влакна со дијаметар (AFD) на само 13 micronsречиси два пати како мека како merino волна.Најлуксузните на сите природни влакна, кашмир создава неверојатно мека, топла предиво.Извори од посебен стада на Кашмир кози на рамнините и степите на Монголија.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат