• Новак
45g Волна, Влакна Игла Felting Розова Месо Кожата на Ѕвонење Felting Волна Roving за Предење 3D Шиење Проекти Занаети

45g Волна, Влакна Игла Felting Розова Месо Кожата на Ѕвонење Felting Волна Roving за Предење 3D Шиење Проекти

DEN 926.40

Достапност
Достапно за нарачка

материјали : Нашата Игла Felting Волна е мека и меки и има добри пластичност.Тие можат да бидат лесно и брзо се оформува во било која форма сакате, или можете брзо да откине парчиња за felting.Тоа може да се направи вашиот уметнички идеи реалност и е многу погоден за почетници и ентузијасти од волна roving.Нека ви уживајте во вашиот DIY занаети.разноврсна волна roving - Идеален за игла felting, влажни felting, предење, ткаење, embellishments, кукла одлуки, фен топки, и повеќе.Користете влажна или сува.одличен подарок - Исполни она што ви треба за DIY различни стилови за игла felting и влажни felting.идеален Божиќ подарок.Оваа волна е одлично за работа со деца и често се користи во училиштата.Ако core волна не е за вашето целосно задоволство, без грижи, ќе ви обезбеди со задоволителна услуга до вашиот случај е целосно решен.Нема повеќе двоумење, започнете ја вашата рачно изработени ремек-дело!.Спецификација : Материјал : волна Погоден за влажно felting и се врти.Меки и меки.Совршен влакна за сите felting и занаети.Пакет се вклучени : 45g x Волна Забелешка : Точка боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.

Спецификацијата

Material:
wool
Suitable for wet felting and spinning. :
Fluffy and soft. :
Perfect fibre for all felting and crafts. :
Package included:
45g x Wool :
Note:
Item color displayed in photos may be showing slightly different on your computer monitor since monitors are not calibrated same. :

Со стоката дадена додека купуваат