• Новак
8 Бои Игла Felting Волна Roving Врти Шиење Средување на Нанесе Волна, Влакна Roving Врти Шиење Кроење за Игла Felting DIY Занает Материјал 55g( Сина)

8 Бои Игла Felting Волна Roving Врти Шиење Средување на Нанесе Волна, Влакна Roving Врти Шиење Кроење за Игла

DEN 232.56

Достапност
Достапно за нарачка

Направени од високо квалитетен материјал, nontoxic, еко-пријателски, безбедно, без било какви потенцијални безбедносни опасности.Умерена должина и дебелина, погодни за употреба како материјал за правење на сите видови на дело.Мека текстура, удобно да го допрам, и вашиот готовиот производ може да изгледа многу меки и убави.Парична казна боење техника, обезбедување на живописни бои без лесно губење на бојата, и постојат осум бои на располагање за избор.Можете да го користите овој производ за да ги красат вашата облека, направи некои мали додатоци, и да се создаде нешто на новина.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Игла Felting Волна Материјал : Волна Големини : Розова, Зелена, Црвена, Црна, Крем, Бела, Сива, Сина Нето Содржина : 55±5g Пакет Тежина : 60g Пакет се Вклучени : 1 x Игла Felting Волна Само Имајте на ум : 1. По ставање на ред, вие ќе добиете еден испреплетени felting волна топката со своите ширевте должина на 2-2.2 m / 6.6-7.2 ft. 2. И објектот боја прикажано на сликите може да биде малку поинаков од реалниот објект, поради различни монитори или други фактори.И ве молам дозволете 1-5g грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Спецификацијата

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Needle Felting Wool
Material:
Wool
Sizes:
Pink, Green, Red, Black, Cream, White, Gray, Blue
Net Content:
55±5g
Package Weight:
60g
Package Included:
1 x Needle Felting Wool Only :
Note:
1. After placing an order, you will receive one intertwined felting wool ball with its unfolded length of 2-2.2m / 6.6-7.2ft.  :
2. And the item color displayed in the pictures may be slightly different from the real object, due to different monitors or other factors. And please allow 1-5g error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :

Со стоката дадена додека купуваат