• Новак
КРАЈНАТА LUXE МЕШАВИНИ на Superfine Merino Волна, Сјајни Mulberry Свила и Премиум Tussah Свила за Предење, Felting и Мешање. Пет Vivacious Бои Потсетува на еден Мароканец Зачин Пазар

КРАЈНАТА LUXE МЕШАВИНИ на Superfine Merino Волна, Сјајни Mulberry Свила и Премиум Tussah Свила за Предење,

DEN 598.80

Достапност
Достапно за нарачка

БОЈА се ИГРА : Како ви се сон на далеку патувања, оваа Luxe Мешавина на различни бои од мека Шафран да зачинета Зиморничав само може да ве однесе до суета зачин пазари на Мароко и Истанбул.Ние дизајниран овие пет усогласување мешавини да се земе погоди работат надвор од комбинирање на бои - покануваме да се создаде своја сопствена уникатна, зашеметување влакна мајсторство од тебе уметност предиво да lustrous felted ткаенини.СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ : Луксузни чешлани топ - исклучително мека и светло со lustrous сјај и прекрасна drape.Совршен за парчиња наменети да се носи на гола кожа.Направен од најдобрите италијански Merino, сјајни Mulberry Свила и Премија Одделение Tussah Свила.ВИД НА КОЖА и ПЛАНЕТА : Етнички извори од не-mulesed стада и одржливо обоена во согласност со највисоките Oeko-Tex стандарди и GOTS/GRS сертификација.Произведени Без Суровост.Без вода беше потроши во боење процес.Произведени во објект работи на соларна енергија.УБАВО СПАКУВАН : Ние го прават нашите влакна мешавини згреши од пакување во јасна cellophabe со сребро labels - подготвени за kinki за себе или влакна љубовник во вашиот живот.ДЕТАЛИ : 5oz на влакна – еден оз на секоја боја – 70% Superfine Merino 30% Mulberry & Tussah Свила Мешавина – 19 microns – се Врти, Влажни Felting, Nuno Felting, Игла Felting, Спојувањето и Хартија Уметност.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат