• Новак
50g (10gx5 Бои) Волна Roving за Везана Чувствува 19 Microns Superfine Волна Мека Волна од Овци за Игла Felting Комплет

50g (10gx5 Бои) Волна Roving за Везана Чувствува 19 Microns Superfine Волна Мека Волна од Овци за Игла Felting

DEN 921.60

Достапност
Достапно за нарачка

материјали : Нашата Игла Felting Волна е мека и меки и има добри пластичност.Тие можат да бидат лесно и брзо се оформува во било која форма сакате, или можете брзо да откине парчиња за felting.Тоа може да се направи вашиот уметнички идеи реалност и е многу погоден за почетници и ентузијасти од волна roving.Нека ви уживајте во вашиот DIY занаети.разноврсна волна roving - Идеален за игла felting, влажни felting, предење, ткаење, embellishments, кукла одлуки, фен топки, и повеќе.Користете влажна или сува.одличен подарок - Исполни она што ви треба за DIY различни стилови за игла felting и влажни felting.идеален Божиќ подарок.Оваа волна е одлично за работа со деца и често се користи во училиштата.Ако core волна не е за вашето целосно задоволство, без грижи, ќе ви обезбеди со задоволителна услуга до вашиот случај е целосно решен.Нема повеќе двоумење, започнете ја вашата рачно изработени ремек-дело!. 50g (10gx5 Бои) Волна Roving за Везана Чувствува 19 Microns Superfine Волна Мека Волна од Овци за Игла Felting Kit The пакет содржи 5 различни бои на 70-тите години (19 micron) Wools.Погоден за игла-felting, влажно-felting и се врти.Секоја боја е просек од 10g, вкупно 50g.Топло Совети : бои може да се разликува малку од оние прикажани во зависност од следи и камера.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат