• Новак
Акрилик Предиво од Волна Roving Рефус - Сива 8.82 оз Супер Волна Буци Предиво, Волна Roving Врвот за Рака се Врти, Felting, Ткаење

Акрилик Предиво од Волна Roving Рефус - Сива 8.82 оз Супер Волна Буци Предиво, Волна Roving Врвот за Рака се

DEN 203.76

Достапност
Достапно за нарачка

Почетна температура на вода не треба да надминува 40 C или 105 F. 【Добри Дарови】 : Тоа може да се направи во ништо, како што се мали животни, спортски автомобили, растенија и така натаму. Ве молиме овозможи 1-3мм мерење на отстапување се должи на рачно мерење.Влакна должина, добар пластичност, изборот за играчки, влажни felting, уметности и занаети, исто така, може да се користи во се врти и ткаење, На високо квалитетна волна roving може да им помогне на вашите проекти изгледа убаво и професионални. Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.Една боја е во кеса, многу е лесно да ги собереш на боја треба, па никогаш не ќе мора да се грижите за нивната боја ќе биде хаос.Направи шамија, а пет кревет или некоја убава ќебе.Објектот не може да се измазнети или заврши со железо.Секоја боја со корисна торбичка, 8.Ова значи дека тие лесно можат да бидат моделирани во било која форма сакате, и оваа волна ќе го направат вашиот работите изгледаат поубаво.Машина за миење.Ви благодариме!2.Хлор производ може да се користи.Нашите волна е супер Меки и Луксузен да се прават разни проект, и ќе им помогне на вашите проекти изгледаат поубаво и професионални. 【Материјали】 : Нашата волна ролни се направени од волна. Тоа се чувствува неверојатно мека и нежна на допир. 【ГРИЖИ ИНСТРУКЦИИТЕ】 : Рака мие со млака вода и исушете станот; предиво може да се почувствува со топла вода и агитација.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат