• Новак
5g Микс 36Colors Волна Roving Комплет Волна, Влакна Поставите Волна Врти Ткаење Roving за Игла Felting Рака се Врти DIY Везана

5g Микс 36Colors Волна Roving Комплет Волна, Влакна Поставите Волна Врти Ткаење Roving за Игла Felting Рака

DEN 1416.00

Достапност
Достапно за нарачка

материјали : Нашата Игла Felting Волна е мека и меки и има добри пластичност.идеален Божиќ подарок. Поради разлики во бојата, контрастот и осветлувањето на екранот уреди како што се компјутерите и мобилните телефони, неизбежно ќе се разликите помеѓу сликите можете да го видите и вистински објекти.Нашите игла felting волна предиво не само што има богати бои, но, исто така доаѓа со исклучителен подарок кутии, која може да се користи како исклучителна подароци за родителите, семејството, пријателите, особено за рачно изработени се чувствува DIY љубовници. Поради прирачник за мерење, ве молиме овозможи 1-3cm мерење на отстапување.Започнете со оваа волна одговара и уживајте во создавањето на волна почувствува!Specifications Name : 5g Микс 36 Colors Волна Roving Kit Material : Wool Theme : Волна Fiber Usage : Волна, Влакна за Felt Feature1 : Меки и Soft Feature2 : Roving Волна Fibre Feature3 : Felting Wool Notice1.Можете да ја користите оваа волна одговараат за различни проекти.Тие можат да бидат лесно и брзо се оформува во било која форма сакате, или можете брзо да откине парчиња за felting.Користете влажна или сува.Оваа волна е одлично за работа со деца и често се користи во училиштата.Тоа е најдобар избор за давање на подарок.Нека ви уживајте во вашиот DIY занаети. Потврда информации пред исплата, ве молиме потврдете го редоследот на информациите внимателно и плати по информациите се точни.Нема повеќе двоумење, започнете ја вашата рачно изработени ремек-дело!.Тоа е идеален избор за игла удар и влажни филц или други дела за кои се бара волна.одличен подарок - Исполни она што ви треба за DIY различни стилови за игла felting и влажни felting.Ако core волна не е за вашето целосно задоволство, без грижи, ќе ви обезбеди со задоволителна услуга до вашиот случај е целосно решен.Тоа може да се направи вашиот уметнички идеи реалност и е многу погоден за почетници и ентузијасти од волна roving.разноврсна волна roving - Идеален за игла felting, влажни felting, предење, ткаење, embellishments, кукла одлуки, фен топки, и повеќе.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат