• Новак
chensong Двојно Плетење 150g Игла Felting Волна, Волна Felting Волна Roving Волна, Влакна за Игла Felting Волна, Влакна Материјали за Почетници (Боја : Бела)

chensong Двојно Плетење 150g Игла Felting Волна, Волна Felting Волна Roving Волна, Влакна за Игла Felting Волна,

DEN 1876.80

Достапност
Достапно за нарачка

12 светла виножито бои-мулти-обоени предиво се одлични за работа која го нагласува работа или предиво кои бараат повеќе бои-на овие различни предиво skeins се одлични за капчиња цвеќиња, баба е плоштади, капи, чевли, pompoms, Loom ткаење и така натаму.Машина за миење; почетна температура на вода не треба да надминува 40 C или 105 F; хемиско чистење, било растворувач; не користете белење производи.Висок-квалитет предиво : Капчиња предиво е направен од високо-квалитетни материјали.Тоа се меки, силни, светли и сјајна, трајни и лесни да се грижи за.Погоден за домашна декорација.Изненадување подарок : Тоа е една од најдобрите рачно изработени подароци за деца и пријатели.Давајќи им на децата да можат да ги подобрат своите раце-за способност. 150g Игла Felting Волна, Волна Felting Волна Roving Волна, Влакна за Игла Felting Волна, Влакна Материјали За Beginners Specification Material : Wool Weight : 150g Package : 1pcs 150g Волна Fibre Feature1.Волна felts брзо и лесно да фузија во различни занаети или хоби, најдобри волна roving за да одговараат на разни проекти.Совршен избор за вашите сопствени вештини и занаети проекти.2.Нашите волна roving се направени од меки влакна волна, оваа супер меки и висок квалитет на влакно корисна за вашето felting, го прави вашиот работи погледнете повеќе текстура.3.Совршен избор игла felting волна како подароци за вашите пријатели, семејства, или секој кој сака игла felting.Идеален Божиќ или на било кој друг фестивал подарок.Notice1. Потврда информации пред исплата, ве молиме потврдете го редоследот на информациите внимателно и плати по информациите се точни.2. Поради разлики во бојата, контрастот и осветлувањето на екранот уреди како што се компјутерите и мобилните телефони, неизбежно ќе се разликите помеѓу сликите можете да го видите и вистински објекти.3. Поради прирачник за мерење, ве молиме овозможи 1-3cm мерење на отстапување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат