• Новак
Волна Roving Рака Обоена. Супер Меки BFL Чешлани Врвот Претходно Подготвен за Лесна Рака се Врти. Artisanal Занает Влакна идеален за Felting, Ткаење, Ѕид Hangings и Embellishments. 4 Унца. Ок?

Волна Roving Рака Обоена. Супер Меки BFL Чешлани Врвот Претходно Подготвен за Лесна Рака се Врти. Artisanal

DEN 790.80

Достапност
Достапно за нарачка

РАЧНО БОЕНИ ДО СОВРШЕНСТВО : внимателни литургија боење во мали серии ни овозможува да се создаде tonally комплекс, живописни боја со нијанси кои може да се постигне само со рака боење.Горди сме да им понуди на овие разновидниот бои за да остроумниот crafters кои ја ценат уникатните квалитети на рака обоена влакна.Нема две торби изгледа токму под исти услови - ако сте во потрага за индустриски обоена цврсти бои ова не е вашиот влакна ;-).ЛЕСНО се ВРТИ ВЛАКНА : ние пред-изработен во оваа супер меки BFL roving да палецот дебелина, така што почетокот spinners може да се концентрира на својата рака движења отколку подготовка.Направен од чисто softest чешлани врвот на располагање - вие брзо ќе се види причината зошто многу искусни spinners сакаат BFL да Merino.Сина со кои се Соочуваат Лестер е longwool со главен должина од 3-4 инчи со мал навивам и парична казна crimp.Тоа се врти во прекрасен, lustrous предиво со голема еластичност. 26mic.ИДЕАЛЕН ЗА МНОГУ ЗАНАЕТИ : од игла и влажни felting да ткаење, рачно боени BFL се сигурни да додадете pizazz да било влакна уметнички проекти.Тоа е особено популарно за додавање цртичка на боја и текстура на ѕид hangings, па дури и супер гломазна knits и капчиња.КОЛИЧИНА : 4 унца / 113 грама (прибл. 17 дворови / 16 метри).Убаво спакуван за kinki за себе или влакна љубовник во вашиот живот.МНОГУ ПОВЕЌЕ БОИ : Ние нудиме САД рака обоена BFL roving во уметник палета на 40 бои.За повеќе боја избори ве молиме кликнете на сината ЖИВИ СОНИШТА ПРЕДИВО линкот погоре и да се истражуваат на нашата СТРАНА ОБОЕНА дел.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат