• Новак
chensong Двојно Плетење 180g 36 Бои 5g Волна, Влакна Roving за Игла Felting Рака се Врти DIY Забава Кукла Везана Сурова Волна Почувствува Ѕиркаат

chensong Двојно Плетење 180g 36 Бои 5g Волна, Влакна Roving за Игла Felting Рака се Врти DIY Забава Кукла Везана

DEN 1159.20

Достапност
Достапно за нарачка

12 светла виножито бои-мулти-обоени предиво се одлични за работа која го нагласува работа или предиво кои бараат повеќе бои-на овие различни предиво skeins се одлични за капчиња цвеќиња, баба е плоштади, капи, чевли, pompoms, Loom ткаење и така натаму.Машина за миење; почетна температура на вода не треба да надминува 40 C или 105 F; хемиско чистење, било растворувач; не користете белење производи.Висок-квалитет предиво : Капчиња предиво е направен од високо-квалитетни материјали.Тоа се меки, силни, светли и сјајна, трајни и лесни да се грижи за.Погоден за домашна декорација.Изненадување подарок : Тоа е една од најдобрите рачно изработени подароци за деца и пријатели.Давајќи им на децата да можат да ги подобрат своите раце-за способност.Description This пакетот вклучува 36-Бои, Волна, Влакна, 5g/0.1 оз по боја.Тие се многу мека на допир, и е широко се користат во Игла Чувствува или Влажни во животни, jewlery, волна фен топки, ѕид виси, ткаење, core кутии или било занает.Карактеристики - Боја : Мешани 36 бои.- Материјал : Руно.- Големина : Прибл. 5 * 5 * 5cm/ 2 * 2 * 2 инч (L*W*H).- 36 избрани бои, ги исполнува она што ви треба за DIY различни стилови за игла felting и влажни felting.- Секоја боја со корисна за обновливи торбичка.Направи тие секогаш се во ред и нема повеќе хаос.- Широко се користи во Игла Чувствува или Влажни во животни, jewlery, волна фен топки, ѕид виси, ткаење, core кутии,било занает.1 * Сет на 36 Бои Волна Roving Влакна Волна Предиво Roving За Игла Felting Рака се Врти DIY.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат