• Новак
Волна Roving - Дополнителна парична Казна Merino - Влажни Nuno Игла Felting - Врти - Плетење - Ткаење - Кардинг - Розова боја се Виолетови Палета - 100g/3.5 оз - Класична Колекција DHG (Ви?

Волна Roving - Дополнителна парична Казна Merino - Влажни Nuno Игла Felting - Врти - Плетење - Ткаење - Кардинг

DEN 252.00

Достапност
Достапно за нарачка

✅ЕКО-ПРИЈАТЕЛСКИ : 19 micron Дополнителна парична Казна Merino Волна Roving е 100% природен еко-пријателски материјал.Пинк Пурпурна Палета. ✅FELTING : Ова roving волна е одличен за влажни felting, nuno felting и игла felting; можете да го користите за да бидете felted облека, марами и shawls, или за игла felting проекти. ✅Се ВРТИ И ТКАЕЊЕ : Merino Волна roving може да се откачи на свој или помеша со други влакна.Резултат предиво се меки и светлина, и одлична за вашиот плетење и ткаење проекти. ✅ПЛЕТЕЊЕ И КАРДИНГ : Доколку се користи он-откачи тогаш оваа волна е совршен за гигант плетење, или буци плетење, да се направи масовен ќебиња, буци шалови и капи, или килими и други декорација за вашиот дом. ✅МЕШАНИ МЕДИУМИ, ЗАНАЕТИ : Користете го за капчиња, dreadmaking, текстил проекти, уметнички предмети.Дополнителна парична Казна 19 micron Merino Волна Roving (Класичен Собирање, DHG, Италија).Оваа мека и луксузни Merino Волна Roving е совршен за влажно felting, nuno felting и игла felting, исто така, за предење, ткаење, кардинг и плетење.Околу количина : 100g/3.5 оз.Оградување : Предупредување : употребувајте Само производ како што се наменети.Учиме право техники : Ако не сте запознаени со производот кој што ние ве охрабруваме да направите некои истражувања - научете повеќе за материјалите што се користат, земе часови, прочитајте информации напишани од стручни лица, или се побара професионална.Боја напомена : Иако секој обид е направен за да ги претставуваат боите попрецизно, компјутерски монитори, не се сите калибриран подеднакво и ние не може да гарантира на бои можете да го видите точно одговара на боите на вистинските влакна.Не се за деца : ве Молиме, чувајте ги подалеку од дофат на деца и бебиња.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат