• Новак
Дополнителна парична Казна Merino Волна Roving - Влажни Nuno Игла Felting - Врти - Плетење - Ткаење - Кардинг - 100g-3.5 оз Боја Маја Чоколадо Браун - Бидете Креативни Занает Материјал

Дополнителна парична Казна Merino Волна Roving - Влажни Nuno Игла Felting - Врти - Плетење - Ткаење - Кардинг

DEN 300.00

Достапност
Достапно за нарачка

✅ЕКО-ПРИЈАТЕЛСКИ : 19 micron Дополнителна парична Казна Merino Волна Roving Браун е 100% природен еко-пријателски материјал. ✅FELTING : Ова roving волна е одличен за влажни felting, nuno felting и игла felting; можете да го користите за да бидете felted облека, марами и shawls, или за игла felting проекти. ✅КАРДИНГ И се ВРТИ : Merino Волна roving може да се откачи на свој или помеша со други влакна.Резултат предиво се меки и светлина, и одлична за вашиот плетење и ткаење проекти. ✅ТКАЕЊЕ И ПЛЕТЕЊЕ : Доколку се користи он-откачи тогаш овие мешавини се совршени за гигант плетење, или буци плетење, да се направи масовен ќебиња, буци шалови и капи, или килими и други декорација за вашиот дом. ✅МЕШАНИ МЕДИУМИ, ЗАНАЕТИ : Користете го за капчиња, dreadmaking, текстил проекти, уметнички предмети.Дополнителна парична Казна 19 micron Merino Волна Roving.Оваа мека и луксузни Merino Волна Roving (DHG производ, Шеќер Бонбони, Собирање) е совршен за влажно felting, nuno felting и игла felting, исто така, за предење, ткаење, кардинг и плетење.Околу количина : 100g/3.5 оз.Околу должина : 4 метри во 100g/13 нозе по 3.5 оз.Оградување : Предупредување : употребувајте Само производ како што се наменети.Учиме право техники : Ако не сте запознаени со производот кој што ние ве охрабруваме да направите некои истражувања - научете повеќе за материјалите што се користат, земе часови, прочитајте информации напишани од стручни лица, или се побара професионална.Боја напомена : Иако секој обид е направен за да ги претставуваат боите попрецизно, компјутерски монитори, не се сите калибриран подеднакво и ние не може да гарантира на бои можете да го видите точно одговара на боите на вистинските влакна.Не се за деца : ве Молиме, чувајте ги подалеку од дофат на деца и бебиња.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат