• Новак
AUTIDEFY Мини Дигитален Електронски Температура Влажност Метри Мерач Затворен Термометар Hygrometer LCD Дисплеј Фаренхајтови (Влажност со Сонда)

AUTIDEFY Мини Дигитален Електронски Температура Влажност Метри Мерач Затворен Термометар Hygrometer LCD Дисплеј

DEN 232.56

Достапност
Достапно за нарачка

❤Мини Дигитален Влажност Термометар ви овозможува лесно да ги знаете на животната средина температура и влажност, околу вас. ❤2 in1 : метар со вградена сонда; дигитални електронски термометар и hygrometer за мерење на температура и влажност, за внатрешна употреба. ❤Дигитален термометар за мерење на опсегот : Температура спектар -58℉~158℉, Влажност мерен опсег : 10%-99%RH. ❤Температура, мерење на прецизноста : ±2℉ (±1℃), Влажност на мерење на точност : ±5%RH. ❤Дигиталниот Hygrometer Термометар е совршен за Humidors, Стаклена градина, Градина, Визба, Фрижидер, Плакар.Спецификација : Тип : Дигитален Термометар Hygrometer Материјал : ABS Екран : LCD дисплеј Надворешна димензија : 1.89 x 1.13 x 0.6" (48 x 28.6 x 15.2 мм) Тежина : 0.9 оз (25g) (2 копчето клетки се вклучени) Влажност мерен опсег : 10%-99% Влажност на мерење на точност : +/-5% Номинална напон : DC 1.5 V (2 LR44 копчето клетки се вклучени) Температура мерен опсег : -58℉-158℉ Температура мерење на точност : ±2℉ (под нормална температура) за Апликација : температура/влажност мерење Пакет се вклучени : 1 x Мини Дигитален LCD Термометар Hygrometer.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат