• Новак
Сина Зло Око со Hamsa Рака Заштита Виси Украс (со Betterdecor Торбичка)-006

Сина Зло Око со Hamsa Рака Заштита Виси Украс (со Betterdecor Торбичка)-006

DEN 383.76

Достапност
Достапно за нарачка

На продажба е за едно Зло Око со Hamsa рака ѕид виси декорација украс и торбичка со "Betterdecor" отпечатени на тоа.Сонцето Цвет Дизајн.вкупната должина е околу 9.25" ; Дијаметар на плочата е за 4.25".материјал : метал и стакло.Hamsa,благослов и congratulatory подарок.можете да ја ставите на ѕид или каде што се дизајнирани за да ве заштити.Сината уроци или Среќа Око симболот е познат Медитеранот амајлија за заштита против "уроци"или не-толку-и-значење и на луѓето со очите на љубомора и завист кои харбор лошо намера кон вашето семејство, достигнување и среќа, и покрај нивните пофалби и комплименти.Тоа беше се верува дека овој око видов сето зло во светот и отстранети сиромаштијата и незнаењето.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

40 Парчиња Денот на Вљубените Ткаенина Срцето Украси Срце Облик Baubles Виси Украси Вљубените Дрво Украси Декоративни

Соодветна оркестарот големина : Секој срце облик украс мерки за прибл.Карактеристики : Материјал : ткаен

DEN 575.76