• Новак
VTSYIQI Дигитални Ротациона Ротари Viscometer Вискозност Fluidimeter Тестер Метар 10 до 100000mPa.s СНБ-1 RS232 интерфејс Температура интерфејс и Печатач Функција со 0 роторот

VTSYIQI Дигитални Ротациона Ротари Viscometer Вискозност Fluidimeter Тестер Метар 10 до 100000mPa.s СНБ-1 RS232

DEN 3647.76

Достапност
Достапно за нарачка

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. ★Гаранција : 1 година. ★Висока мерење на точност. ★Стабилна во одмерени екранот. ★Лесно ракување и читање-out. ★Одлични во Анти - мешање.Карактеристики : Висок мерење на точност; Стабилен во одмерени дисплеј; Лесно ракување и читање надвор; Одлични во Анти - мешање.Спецификација : 1)Мерен опсег : 10~1×105 m Pa·s 2)Роторот типови : 1#, 2#, 3# и 4# rotors; (може да се утврди вискозност толку ниско, како 0.1 m Pa.s со 0# роторот.) 3)Роторот брзина : 6 вртежи во минута, 12 вртежи во минута, 30 вртежи во минута, а 60 вртежи во минута(автоматски) 4)за грешка при Мерење : ±5% (Њутн течни) 5)Напојување : 110 V или 220 V±10% 50z±10% 6)Амбиентална температура : од 5°C~ 35°C;Релативната влажност : ≤80% Опсег табела : брзина 60rpm роторот 0- range10 роторот 1- range100 роторот 2- range500 роторот 3- range2000 роторот 4- range10000 брзина 30rpm роторот 0- range20 роторот 1- range300 роторот 2- range1000 роторот 3- range4000 роторот 4- range20000 брзина 12rpm роторот 0- range50 роторот 1- range500 роторот 2- range2500 роторот 3- range10000 роторот 4- range50000 брзина 6rpm роторот 0- range100 роторот 1- range1000 роторот 2- range5000 роторот 3- range20000 роторот 4- range100000 Стандардна конфигурација: СНБ-1 Дигитален Ротари Viscometer:1 Qt.Rotors, 1#, 2#, 3# и 4#:1 Qt на секој адаптер:1 Сет за Заштита на заградата:1 Qt.База:1 Qt.Кревање на собранието:1 Сет Операција прирачник:1 Qt.Лиценца:1 Qt.Сертификат за квалитет:1 Qt. 0# роторот:1 Qt.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат