• Новак
Weohoviy Хидраулични Puller Комплет, 5T Хидраулична Опрема Puller Пумпи за Масло Цевка 3 Вилици, Цртеж Машина за влечење центри прирабници брзини и лежишта, со Кутија.

Weohoviy Хидраулични Puller Комплет, 5T Хидраулична Опрема Puller Пумпи за Масло Цевка 3 Вилици, Цртеж Машина

DEN 5764.56

Достапност
Достапно за нарачка

Има рачка што може да се отвори, кои може да се управува со многу малку работа и да се добие голема влечење на сила. За да се вратите на клипот почнувајќи род, едноставно користење на линискиот крајот од дршката и ротирање на враќање на матични спротивно од стрелките на часовникот.Направени од кован челик, ова хидраулични puller е многу силни и издржливи, со добра стапка капацитет и долг животен век.87"(100-200mm) Тежина : Околу.Тој е опремен со 3 влече канџи, која може да се прилагоди од високо ниско, и може да се повлече со две или три нозе според различни потреби. Машината се користи масло, како на среден, така и на нафта и на машината мора да се чуваат заедно. Максимална мозочен удар на оваа хидраулични puller е 50mm, ве молиме да обрнете внимание кога го користите, затоа што можеби ќе треба да се обиде многу пати кога на објектот се уште е во позиција која ги исполнува барањата на мозочен удар. Прилагодување на вилиците да се одржува соодветна растојание и Агол од влечење позиција.Не преоптоварување.51"(0-140mm) Минимум/максимум пренос : 4 - 7.

Спецификацијата

  :
Material:
carbon steel + cast iron 
Ares travel:
2 inches (50 mm) 
Maximum capacity:
5T 
Minimum/maximum range:
0-5.51(0-140mm)   
Minimum/maximum transmission:
4-  7.87(100-200mm) 
Weight:
Approx.7100g/250.4oz   
Usage and precautions:
 
1. Please put the open handle end into the puller shaft and tighten the shaft according to the clock direction.  :
2. Adjust the jaws to maintain proper distance and Angle from the pulling position.  :
3. Rotate the handle to make the piston shaft move, and promote the power of the jaw to disengage the object.  :
4. The maximum stroke of this hydraulic puller is 50mm, please pay attention when using it, so you may need to try many times when the object is still in the position that meets the requirements of the stroke.  :
5. To return the piston starting rod, simply use the grooved end of the handle and rotate the return stem counterclockwise.  :
6.Don't overload.  :
7. Use (GB443-84) oil N15 at -5℃~ 45℃, the spindle oil (GB442-64) synthesis in-20℃~-5℃.  :
8. The machine uses oil as the medium, so the oil and the machine must be kept together.  :
9. With a new setting or a long setting, the hydraulic puller can be loaded 2 to 3 times to eliminate the air cavity since there is a large amount of air in the cylinder and the rod may have a small sudden jump when starting.  :
Package list:
 
1 x Hydraulic Puller ,1 x Handle ,1 x 2/3 Leg Puller Yoke ,3 x Jaws ,6 x Nuts and Bolts ,6 x Link Plates ,1 x Nose Adapter  ,1 x Carrying Case  :

Со стоката дадена додека купуваат