• Новак
Vivitek Qumi Q2-ЛАЈТ Б 300 Лумен WXGA HDMI 3D-Подготвени HD 720p Џеб DLP Проектор (Црна)

Vivitek Qumi Q2-ЛАЈТ Б 300 Лумен WXGA HDMI 3D-Подготвени HD 720p Џеб DLP Проектор (Црна)

DEN 2191.20

Достапност
Достапно за нарачка

Мајчин HD 720p резолуција.До 300 lumens на светлината со HD Пико DLP Технологија од Texas instruments.Проценува на 30.000 часа на LED операција, за ефикасно, сигурна работа. 3 D-Подготвени преку DLP Линк, да се подобрат вашите презентации или гледање филм искуство.Enhanced боја и приказ усогласувања за ѕид боја корекција.На Qumi Q2, Vivitek иновативниот LED џеб проектор, само што влегов полесно.Уште мерење на 1.1 фунти и има нивото на осветленост до 300 lumens, на Q2-Лајт има повеќе опции за поврзување овозможува да се користи со различни уреди.На Q2-Lite е 3 D-подготвени преку DLP Линк и карактеристики на DLP Пико чипсет и Брилијантен Боја технологии од Texas instruments.Со комбинација на сестраност, преносливост и елегантен дизајн, Vivitek Q2-Lite е совршен за споделување на дигитални содржини на работа и да игра.Останатите карактеристики вклучуваат : 10,000 : 1 (Целосна/Full Исклучите) Сооднос на Контрастот, HD Пико DLP Технологија од Texas instruments екранот, 1.55 : 1 фрли сооднос, 30-90 Инчен екран со дијагонала проекција далечина од 3.3-9.9 нозе, фиксен објектив со рачен фокус, 16 : 10 мајчин аспект дажба (4 : 3 и 16 : 9 компатибилен) ±15 сте.Вертикална (+/- 40 чекори), 1 вати Моно говорник, компјутер компатибилност : UXGA, WXGA, SXGA+, SXGA, XGA, SVGA, VGA Променета; VESA Стандарди; Macintosh КОМПЈУТЕР и компатибилни, видео компатибилност : SDTV (480i), EDTV (480p), HDTV (720p, 1080i/p), NTSC/NTSC 4.43, PAL B/G/H/I/M/N 60, SECAM, I/O конекција порти : Mini-HDMI, Универзална I/O (24-Пински Конектор за VGA/Компонента на Текст), AV Мини-Џек, Мини-Аудио Џек-Out, USB (Услужни само).Кутија содржина : Qumi Q2 Лајт Џеб Проектор, Адаптер, Универзална I/O VGA Кабел, Далечински Управувач.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат