• Новак
Optoma HD27HDR 1080p 4K HDR Подготвени за домашно Кино Проектор за Игри и Филмови, 120Hz Поддршка и HDMI 2.0, Бела

Optoma HD27HDR 1080p 4K HDR Подготвени за домашно Кино Проектор за Игри и Филмови, 120Hz Поддршка и HDMI 2.0,

DEN 16776.00

Достапност
Достапно за нарачка

4ms за молња-брз одговор кога сте поврзани на најновите HDR подготвени игри конзоли и Компјутери.СУПЕР-СВЕТЛИ : Уживате во неверојатна 3,400 lumens на светлината во секоја соба во вашиот дом театар или дневната соба, или во вашиот двор за надворешна филмски ноќи.Подобрена игри режим компатибилен со 1080 P HDR извори намалува текст заостануваат до 8. 2 влезни и 50, 000 : 1 контраст размер прифаќа HDR10 содржина обезбедуваат посветла белци и подлабоко црна нивоа, со живописни бои.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Вертикална корекција на грешките и 1.Температурата на работа : 41-104°F (5-40°C), 85% макс влажност.4 ms на 120 Hz кога сте поврзани на најновите игри конзоли и Високи Перформанси Компјутери.Целосна 3 D 1080 P поддршка овозможува извонредно cinematic искуства во филмови, игри и спортови.2 текст и 50,000 : 1 контраст размер прифати HDR10 содржина за посветла белци и подлабоко црна нивоа, со живописни бои и неспоредлив 1080p гледање искуство.До 15, 000 часа на светилка живот дава просечно 4 часа за гледање, време е за 10+ години.2 поддршка и HDMI 1.1 x зум овозможи flexibile сместување во која било средина. 1x зум донесе флексибилни монтажа и инсталација. 1080p HDR И 4 K HDR поддршка : HDR10 технологија со DCI-P3 широк избор на бои поддршка прикажува сè во катастарот на недвижности.2020 бои; исто така и обезбедување на посветла белци, продлабочување на црнците, и поголема длабочина на боја.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат