• Новак
Clearprint 1000H Дизајн Vellum Подлога со Печатени Исчезнат-Out 8x8 Мрежа, 16 lb, Памук, 8-1/2 x 11 Инчи, За 50 Листови, Проѕирни Бела (10002410), Јасно

Clearprint 1000H Дизајн Vellum Подлога со Печатени Исчезнат-Out 8x8 Мрежа, 16 lb, Памук, 8-1/2 x 11 Инчи,

DEN 672.00

Достапност
Достапно за нарачка

Производство на професионални цртежи и отпечатоци и уметнички дела со проѕирна хартија Изработени од 100% нов памучни влакна во САД.Легендарниот Clearprint 1000 H хартија може да се пофали киселина-слободен архивски квалитет, сила, erasibility без ghosting и преиначат карактеристики. 8x8 по инч слабо сина мрежа не е на релијабилни кога скенирани или photocopied.Користење со молив, мастило, ликовната уметност материјали и традиционална изработка на производи.Transparentized без растворувачи за да се произведе постојан транспарентен цртање површината, која, исто така, е некој во ласерски и инк-џет печатари; Проѕирен Бела.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат