• Новак
7 ft. Бескрајни - Тип 5 Веб Прашка, Полиестер, Број на Plies: 1, 4 W

7 ft. Бескрајни - Тип 5 Веб Прашка, Полиестер, Број на Plies: 1, 4 W

DEN 3292.80

Достапност
Достапно за нарачка

Објект - Web Slings : Веб Прашка.Прашка Тип : Бескрајни - Тип 5. Вертикална Hitch Капацитет : 8600 lb.Прашка Должина : 7 ft.Прашка Ширина : 4".Спецификација : Објект - Web Slings : Веб Sling Sling Тип : Бескрајни - Тип 5 Vertical Hitch Капацитет : 8600 lb.Прашка Должина : 7 ft.Прашка Ширина : 4"Број на Plies : 1 Sling Материјал : Polyester Choker Hitch Капацитет : 6900 lb.Кошница Hitch Капацитет : 17,200 lb.Носат Отпорни На Корица : None Color : Yellow Temp.Опсег : -60 Степени F преку 200 Степени FYarn Слој : Latex Resists : Маст,Повеќето Acids Standards : ASME B30.9, OSHA 1910.184, WSTDAIncludes : Веб Прашка Безбедност Билтен Рев 3 11 Number на Прашка Нозе : 1.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Станот Кревање Прашка, Задебелена Веб Slings Висока Јачина Лесни Мулти Слој Ткаење за Порта Превоз за Моќ Инженерство(4m)

Голем Капацитет : На е лесен во тежина, висока во капацитет на носивост, и има добар безбедност перформан

DEN 957.36