• Новак
IPEVO VZ-Р HDMI/USB Двоен Режим 8MP Визуелна Комуникациска Алатка за Реално време Проекција, Далечинска Работа, далечинско Учење, Веб конференции, Видео-Снимка, во Живо Демо?

IPEVO VZ-Р HDMI/USB Двоен Режим 8MP Визуелна Комуникациска Алатка за Реално време Проекција, Далечинска Работа,

DEN 5256.00

Достапност
Достапно за нарачка

HDMI и USB Двоен Режим Документ Камера : Директни HDMI конекција на ТВ, следење или за проектирање и лесно plug and play USB конекција со компјутер.Таа работи на Mac, Windows PC, и Chromebook, и тоа е компатибилен со различни софтвер од трети лица.Тоа двојки како камера за видео повици. (Ве молиме имајте предвид дека VZ-Р е пакет на услуги не вклучува HDMI кабел, ниту ѕид адаптер.).Висок слика јасност со 8 мегапикселна камера : Доловува up to 3264 x 2448 во USB режимот, и до 1920 x 1080 на HDMI режим.Макс фаќањето областа на 10.6" x 18.9" (16 : 9) / 13.5" x 18.1" (4 : 3).Перформанси поттик : Брзо фокус, намалување на шумот, и одлична репродукција на боите донесе од страна на Sony CMOS image sensor и Ambarella интегриран систем-на-на-чип (Спц).Нејзините LED светло ви дава дополнителна осветлување за снимање на материјал во dimly осветлени околини.Двојно тоа како веб Камера : VZ-Р е компатибилен со широк спектар на 3-то лице видео-конференција софтвер.Користи своето swiveling главата, мулти-поврзувани застане за да го фати на различни височини, агли, и ориентации.Издржливост, Преносливост и Удобност : VZ-Р својства на стаклените влакна засилен стојат (GVX-5 H) кој ви дава зголемена издржливост и преносливост за секојдневна употреба.На тактилни изградена-во копчиња се наоѓа на VZ-Р телото ви овозможи да се прилагоди во реално време слики веднаш.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Лаптоп, Камера Слајд веб Камера Маска, Ултра Тенки Камера Блокатор за да се Заштити Вашата Приватност за Компјутер,

【ПОДВИЖЕН ЛИЗГАЧОТ ДИЗАЈН】на Нашата веб Камера Покритие може да биде отворена или затворена, само со е

DEN 191.76