• Новак
Топло Компанија 72-Инчен од 90-Инчен Топло & Бела Памучна Вата

Топло Компанија 72-Инчен од 90-Инчен Топло & Бела Памучна Вата

DEN 852.48

Достапност
Достапно за нарачка

Идеален погодок за внатрешна или надворешна употреба.Вклучува 90-инчен од 72-инчен погодок.Нема потреба да се пред-миење; машина перат по quilted.Произведено во САД.Топло Бела Памучна Вата : Твин Големина од 90 72-инчен.Овој погодок не ќе одделни; куп или брада.Оваа 100-процентно САД расте памук се моделирани со стотици игли преку тенок база материјал (полимер влакна) за да се спречи кинење; менувањето; миграција или притаен преку покривање ткаенини што го прави 87-1/2 проценти памук/12-1/2-проценти полимер влакна.Needled памук е флексибилност го прави идеален за внатре и надвор од употреба.Влакна се одржа заедно без лепак па quilting игла глајд модели лесно преку погодок.Она што неверојатна разлика.Нема потреба да се пред-миење; машина перат по quilted; може да се користи како надворешен ткаенина; ватенка до 10-инчен освен; лесно бои и вашиот ткаенина ќе се држат до погодок, додека quilting.Произведено во САД.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат