• Новак
ТБ Шумата 10/5VP670 Тесен Здружени (Премиум-V) V-Појас, 10 Бендови, 5V Дел, 67.00 Појас Должина

ТБ Шумата 10/5VP670 Тесен Здружени (Премиум-V) V-Појас, 10 Бендови, 5V Дел, 67.00 Појас Должина

DEN 17978.40

Достапност
Достапно за нарачка

Идеален за употреба на проблемот дискови кои бараат високо влијание сила и оптоварување-сметководствена моќ.Речиси нула водат ја елиминира потребата за постојана појас ре-tensioning.Специјално третирани екстра тешко покрие withstands се лизга и стриже сили на врв товари без генерирање на прекумерна топлина.Премиум појаси имаат најголема моќ густина на било V-појас, и се водат драматично помалку од стандардните крстот делови.Тоа е зошто тие се идеални за употреба на проблемот дискови кои бараат високо влијание сила и оптоварување-сметководствена моќ.Го заменува неколку појаси со силата на еден појас.Здружени ремени функција повеќе слој вратоврска бенд кој обезбедува одлична странична ригидност да се спречи ремени од превртување или од кои доаѓаат исклучување на диск.За апликации кога здружени ремени не е опција.Еден ленти може да се користи со длабоко ритам sheaves и дискови со ограничен простор за "земе".Тие исто така може да биде "А" дел решение за мулти-мило A/B sheaves.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат