• Новак
Џејсон Индустриски 9/D330 UniMatch Здружени V-Ремени, Класични Делови, D Пресек, Природни Гума, 330 Долго, 9 Ребра

Џејсон Индустриски 9/D330 UniMatch Здружени V-Ремени, Класични Делови, D Пресек, Природни Гума, 330 Долго,

DEN 655.20

Достапност
Достапно за нарачка

Здружени Изградба - Ткаенина/Neoprene врвот на бендот, го подобрува стабилноста и го спречува ремени од превртување или излетаат на диск.Минимизира вибрации.Статички Dissipating - Безбедно функционирање во потенцијално опасна атмосфера.Масло Од Папочната - Полиестер.Кавер - Памук/полиестер мешавина; Врвот Бенд - Ткаенина/Neoprene.Uni Match Здружени V-ремени се достапни во Класичната делови Б, Ц и Д, и карактеристика исто премиум конструкции како индивидуални појас, врзани заедно со ткаенина-neoprene врвот бенд.Овие појаси се често се користи на вертикална шахти и каде појас вибрации, бичувањето и да се сврти-над мора да се намалат.Здружени Класичната V-ремени се утврдени од страна на голем број проследено со напред коса црта која покажува здружени изградба и број на ребра и една буква/број комбинација укажува на база појас дел број - Пример : 8/C90

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат