• Новак
7 инчен LCD Дигитален USB Микроскоп со 32G ТФ-Картичка,Koolertron 12MP 1-1200X Зголемување Рачни Камера за Видео Рекордерот,8 LED Светло,Батерија за Коло Поправка Лемење PCB Монети

7 инчен LCD Дигитален USB Микроскоп со 32G ТФ-Картичка,Koolertron 12MP 1-1200X Зголемување Рачни Камера за

DEN 2687.76

Достапност
Достапно за нарачка

[Одличен Подарок] Овој LCD дигитален микроскоп е совршен за коло инспекција, КК инспекција, види/саат на поправка, индустриски текстил, детска образование инспекција, биолошки набљудување(не се погодни за клетките), здравствените работници, научните истражувачи, инсекти, монети, накит, и да печати.Напојува од батерија Li-ion батерија (4hrs работа на време) или USB.Навистина преносни и независни.6 lb Во Режим на Видео : Резолуција : 1080 FHD, 720 P, VGA Циркулираат Камера : Off/3 минути/5 минути/10 минути.Можете да ги зачувате сликите и видео записите добиени во текот вашите забелешки на 32 G тф-картичка и излез.На 7-инчен екран е доволно голема.Тоа е најдобар подарок за деца, студенти, хобисти и на други корисници. [Save & излез на Слики и Видео записи] Овој LCD Екран дигитален микроскоп опремени со Micro SD картичка и 32 G тф-картичка.Растојание Меѓу Објект : 10ММ за бесконечност (различни растојанија одговараат на различни множители) Шеснаесет Јазик Системи : англиски, шпански, руски, корејски, Јапонски, Тајландски, хебрејски, Португалија, германски, франција, Италија, Турција, чешка, Полска, Традиционален Кинески, Поедноставен Кинески.Кога флеш мемориска картичка е полна, основно видео податоци ќе бидат избришани и видео ќе биде спасен.На 7-инчен екран е доволно голема.) Exposure Compensation : 7 оценки за опцијата Датум Етикета : Display/Close-Датум и Време може да бидат избрани на екранот Во Фото Режим : Фотографија Губеа : Единствен.Спецификации : Приказ на Екран : 7-инчен HD LCD дисплеј Пиксели : HD 12 мегапикселна Зголемување : 1-1200 * континуирано засилување на системот.1 во Пакет Тежина : 1200g / 2. 5 секунди.(Овој микроскоп не поддржува поврзување на компјутер/таблет и сл.HDR Висок Динамички Опсег : вклучување/Исклучување (Кога на моќ, на видео-снимка функција ќе биде вклучен автоматски ако било кој објект се движи во рамките на леќи, без рачна работа.(Максимална поддршка за 64 G Micro SD картички). 12 мегапикселна, 1-1200x континуирано засилување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

YEZIS Лабораторија Микроскоп за Возрасни Деца Внатре Надвор од Употреба Микроскоп,вградената Камера Електронски

lcd микроскоп е многу погодна за коло инспекција,инсекти,монети,накит,гем,trichomes,рок и поштенски марки,вид�

DEN 1629.60