• Новак
L-SHISM Микроскопа 10MP 4.3 LCD Екран Дигитални Microscope1-1000x Зум Endoscope Камера USB Microscopio за Училиште Лабораторијата,Дома Наука (Боја : Метална База)

L-SHISM Микроскопа 10MP 4.3 LCD Екран Дигитални Microscope1-1000x Зум Endoscope Камера USB Microscopio за Училиште

DEN 1708.80

Достапност
Достапно за нарачка

Само пластични основа може да се прилагоди на агол, метална база не може да се прилагоди.На 4,3-инчен LCD екран микроскоп прикажува реално време слики на предметите пред корисниците.Тоа е дигитален микроскоп кој може да се прилагоди на агол.Јазик : англиски, шпански, руски, корејски, Јапонски, Тајландски, хебрејски, Португалија, германски, франција, Италија, Турција, чешка, Полска, традиционален Кинески, поедноставен Chinese Different на другите тип : другите видови на микроскопа имаат важна слаба страна, на пример, тоа не е лесно да се види на мали објекти на PCB поради директна агол на светлината направи голема рефлексија.Од 1 x континуирано 1000 x зголемување, секогаш може да се најде соодветен повеќе да го видите објектот.Спецификации : Заградата материјал : алуминиум пластика, метал (задолжително со себе)Пиксели : 10 милиони пиксели висока definition Display екран : 4,3-инчен LCD со висока дефиниција display Magnification : 1-1000 пати континуирано засилување system Flash картичка Micro SD приклучок , поддршка за 1-64 GB(класа 10).3 инчен HD LCD екран микроскоп, на протезата може да се ротира за да одговараат на вашите потреби(метална база не може да се ротира), додека објективот поддржува 1-1000 X континуирано зум.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Камера за Микроскопа, КП-335C 5.0 ПРАТЕНИК 1080P Професионални Дигитална Камера за Микроскопа Индустриски Лабораториска

【Материјал】микроскоп камерата е направен од висок квалитет на алуминиум, што го прави силни и издржли�

DEN 2639.76