• Новак
Кабел Прашања USB C Печатач Кабел 6.6 ft (USB C до USB B Кабел, USB B да USB-C Кабел) Компатибилен Печатач, MIDI Контролер, MIDI Клавијатура и многу Повеќе во Црно - 6.6 Нозе

Кабел Прашања USB C Печатач Кабел 6.6 ft (USB C до USB B Кабел, USB B да USB-C Кабел) Компатибилен Печатач,

DEN 203.76

Достапност
Достапно за нарачка

Овој кабел обезбедува есенцијални компатибилност со следната генерација на компјутери опремени со Тип-В порта.Конструиран да трае со флексибилен кабел, здрав изградба, и USB конекторите со лиен вирус олеснување за чести unplugging; Целосно Заштитени за да се обезбеди чувствувате пренос перформанси и проектот од EMI/RFI бучава; Робустен USBC печатач кабел заглави на своето место за сит и безбедна конекција; Доживотна гаранција и поддршка на производот за овој кабел обезбедува мирот на ум кога се купува.Безжична алтернатива за директно поврзување понов модел компјутерите, како што се Mac Book Pro, Google Chromebook, Dell XPS лаптоп или HP Павилјон лаптоп на принтер, скенер, печатач switch центар, печатач сервер, MIDI контролер, MIDI клавијатура, аудио интерфејс и други наследство периферните уреди со квадратни USB B порта.Дизајниран за повтори unplugging. Периферните USB Конектор Тип-Б.Компјутер Конектор : USB Тип-В.0 трансфер на податоци го оценувате до 480 Mbps; USB-C за да го USB-Б кабел нуди побрзо и безбедна конекција преку Wi-Fi кога се печати или скенирање важни документи.0 Тип Б порта; Реверзибилна USBC конектор приклучок и unplugs лесно без проверка за кабел ориентација.Трансфер На Податоци Го Оценувате : 480 Mbps.Сигурен конективност принтери, скенери, печатач switch центри, midi контролори, аудио интерфејси и други наследство опрема со USB Тип-Б.0 уреди со стандарден Тип-B USB порт на компјутерот со малку форма фактор Тип-В.0 обезбедува побрз пренос на податоци брзина од повеќето Wi-Fi конекции и обезбедува подобра безбедност.Позлатени конектори.Наследството придружник usb б во c кабел за поврзување на вашиот постоечки USB 2.Компатибилен со уреди со помош на USB Тип Б порта како мултифункционален, ласерски или термички печатач, десктоп документ скенер, midi контролер, midi клавијатура, развој одбор, UPS-от, или други наследство уред од Arduino, Брат, на Canon, Dell, Epson, Fujitsu, HP, IOGEAR, Lexmark, и Panasonic.Нема повеќе да се заморувате наоколу за да ја вметнете конектор.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат