• Новак
Saim Аквариум Оркестарот Керамички Печурка Куќа Украс Пејзаж Оркестарот за Мали Ракчиња да се Одморат и да се Одгледуваат

Saim Аквариум Оркестарот Керамички Печурка Куќа Украс Пејзаж Оркестарот за Мали Ракчиња да се Одморат и да

DEN 287.76

Достапност
Достапно за нарачка

Направени од керамички материјали кои би можеле да filtrate вода,природна боја на керамички без бои.Креирање на природната и животната средина за мали ракчиња и мали ракчиња сакаат да одат во внатрешноста на оваа и се кријат или да спијам.Дава засолниште, криејќи места, забава, места за мали ракчиња.Понуда на природната средина чувство и Тоа е сликовито и боја детални за да додадете жив живот на вашиот резервоар.Користење на едноставни метод красат и одржување вашиот аквариум, промените вашиот аквариум во убава глетка.Печурка Куќа може да се обезбеди одлично засолниште за мали ракчиња и Betta Риба, декорирате вашиот аквариум со минимално одржување.Тоа е безбедно за сите terrariums, аквариуми, свежа вода, сол, вода, не штети на рибите и другите водни животни.Употреба : се користи на кул вода (САМО) да се чисти и не треба да се чистат со четка и натопете тоа за три часа, а потоа ја напушти, тоа еден ден пред пуштањето во резервоарот.Внимание : 1.Да се избегне висока температура; не користете топла вода за да го чистите.2.Ова не е природна Боја тоа ќе имаат малку избледени.Објектот Димензии(прибл.) : 8см х 8.5 cm/3.3" x 3.1"(L*H).Пакет содржи : 1 x Печурка Куќа Аквариум Декорација.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

U-M pulabo 3 Парчиња Симулација на Аквариум Лажни Риба Украс Тропски Ѓаволот Вештачка за Аквариум Риба Резервоарот

Оваа риба може исто така да ги апсорбира светлина во текот на денот и сјај во текот на ноќта за да ги пока

DEN 1274.40

joyMerit Аквариум Рептил Куќа Смола Черепот, Риба Резервоарот Декорација Пештерата Семејство Дневниот Декорација

Човечки Череп не може да се користи само како аквариум пејсажи, но, исто така, се стави во кутија за домаш

DEN 133.20