• Новак
Mesee Флеш Трим Шема Рутер Малку со Двојно Лежишта Водич, 1/4 Инчи месо тело Врвот и на Дното Имајќи Образец Средување Малку Машини за Мелничката Алатка | Висина на Сече?

Mesee Флеш Трим Шема Рутер Малку со Двојно Лежишта Водич, 1/4 Инчи месо тело Врвот и на Дното Имајќи Образец

DEN 215.76

Достапност
Достапно за нарачка

◆ Индустриски одделение C3 микро-жито карбид секачи со двојно остро сечење дизајн, високи перформанси, сечење поостри.Ќе ви овозможи да се фрлам во текот на дрво акции кога ќе се постигне "горе-жито" и rout дека сегмент во "долу-жито" насока, одржување униформа мазност околу работата-парче. ◆ Идеален дрво машина за обработка на softwoods, particleboard, МЕДИЈАПАН, иверица и други композитни материјали.- Ве молиме секогаш да се забележи за да додадете некои Coolant (како вода) кога работење, во случај на материјал температура ќе добие многу голема дури и да се пуши, бидејќи на долг пат оперативни и прекумерна ВРТЕЖИ во минута.Може да се користи со било на врвот или на дното дефиниција, особено корисен за шаблон работа, кога рутирање заоблени или заоблен дрво со чувствителни крајот-житарици. ◆ Дизајниран за машини за кроење проекти и други дрво образец работа, може да се користи со било на врвот или на дното дефиниција. - Ве Молиме Имајте Во Предвид!! Алатката мора да биде целосно вметната и безбедно заострените, така што ќе може да се користи на стегање сила кои мора да бидат обезбедени за време на машинска алатка.- Избегне сечење на блек метал и не-дрвени материјали, како челик, железо, и песок. ◆ Цврст Челик, Прекалени Тела со Анти-Провизиите за Дизајн и CNC балансирана со висок квалитет водич лежишта.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат