• Новак
ЗЕМЈАТА НАУКА - Појаснување на Хербални Лицето Astringent за Нега на Кожата со Вештерка Шумска (8oz., Пакување од 3)

ЗЕМЈАТА НАУКА - Појаснување на Хербални Лицето Astringent за Нега на Кожата со Вештерка Шумска (8oz., Пакување

DEN 943.92

Достапност
Достапно за нарачка

Со секој производ, ние формулира, ние утврдено да се направи нешто што ќе ја испорача -големи резултати во голема вредност.Опис на производот ЗЕМЈАТА НАУКА е производство на еко-пријателски лична нега и убавина производи за над 35 години и секогаш се водени од страна на еден принцип, да се обиде нашата најтешко да се направи нешто посебно.Земјата Наука е бизнис, но тоа е многу повеќе од тоа за нас.Тоа, исто така, се подготвува кожата за да биде повеќе приемчив за понатамошно лекување без нарушување на нејзината природна влага рамнотежа., ова чистење ќе биде совршен додаток на вашата нега на кожата производи, за да се постигне природен сјај.Природен хијалуронска киселина испорачува нафта слободни влага.Ние никогаш нема компромис за квалитет., да се чувствуваат природни, органски и чисти над сите.Ова е наша креација, нашиот занает, нашата професија, и ние се грижиме многу за она што ние го правиме.Пар со друг земјата наука производи : Користете го овој Хербален Astringent во комбинација со вашите омилени ЗЕМЈАТА НАУКА крем, шампон, телото лосион, крем, чистење, сончање, итн.За мрсна кожа, комбинација типови на кожа : Ова расчистување тоник отстранува сапун остатоци, заробени нафта и мртвата кожа, додека освежување и тонирање.Сулфур, camphor, и цинк се комбинираат за да се помогне во намалување на нафта.Тоа, исто така, се подготвува кожата за да биде повеќе приемчив за понатамошно лекување без нарушување на нејзината природна влага рамнотежа.Избегнувајте очите.Извадоци од вештерка шумска, жалфија, рузмарин, horsetail, краставица, морски алги, и peppermint обезбеди потребната astringency.За нежна, чистење чисти, се обиде на овој не-сушење ЗЕМЈАТА НАУКА Појаснување на Хербални Astringent денес!Од Производителот Тонови на кожа за да се отстрани вишокот на нафта и остатоци.Ова Појаснување на Хербални Astringent отстранува сапун остатоци, заробени нафта и мртвата кожа, додека освежување и тонирање.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Витамин Ц Кожата Расчистување на Тонер - Природни Анти Стареењето на Лицето Спреј со Салицилна Киселина & Хијалуронска

Природни & safe Нашата Возраст пркосејќи им & Кожата Расчистување на Тонер е изработен од комбинација на п

DEN 371.28