• Новак
emerginC Праска Тонер - Лицето Тонер со Витамин Ц + Вештерка Шумска да се Освежи + Смируваат Кожата (8.1 оз, 240 ml)

emerginC Праска Тонер - Лицето Тонер со Витамин Ц + Вештерка Шумска да се Освежи + Смируваат Кожата (8.1 оз,

DEN 840.00

Достапност
Достапно за нарачка

Тонирање, Освежување, Смирувачки - нежна, активни тонер што остава кожата мазна и луксузно хидриран.*.Исполнет Со Праска Екстракт - Brightens кожата, ја подобрува тонот и текстура, и остава на кожата блескава за неколку дена.*.Нежно Astringent - Вештерка шумска е astringent билка која смирува, freshens кожата и се однесува на појавата на зголемена порите.*.Одржлив Пакување - Нашата нова пакување содржи шеќерна трска-базирани на пластика, како дел од нашиот постојан напор да се намали на фосилно гориво се користи и за намалување на нашите животната средина стапало.Еко-Пријателски Иницијативи - Нашите канцеларии се кандидира на 100% од ветерна енергија, како што не 80% од нашите производи производство.Ние фокусирани на обезбедување на позелен пакување и јаглерод стапало намалување.Ние сме исто така, соработува со ФАБРИКА-ТОА 2020 година да се засади автохтон дрво за секој мало производот се продава.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Витамин Ц Кожата Расчистување на Тонер - Природни Анти Стареењето на Лицето Спреј со Салицилна Киселина & Хијалуронска

Природни & safe Нашата Возраст пркосејќи им & Кожата Расчистување на Тонер е изработен од комбинација на п

DEN 371.28