• Новак
CABLEDECONN На Кобра Изглед на Мулти-Функција Thunderbolt Мини DisplayPort ДП да HDMI VGA DVI Кабел Конвертор Адаптер за MacBook Suface Про Воздух Црна

CABLEDECONN На Кобра Изглед на Мулти-Функција Thunderbolt Мини DisplayPort ДП да HDMI VGA DVI Кабел Конвертор

DEN 188.88

Достапност
Достапно за нарачка

3-ВО-1 The Кобра Изглед на Мулти-Функција Thunderbolt Мини Display Port ДП Да HDMI VGA DVI Кабел Конвертор Адаптер За Mac Book Pro Воздухот,answer : ___________________________ Note : Само поддржува 1 прикаже излез конекција во определено време посебна HDMI/DVI/VGA кабел е потребно, не се вклучени, Не се компатибилни со Thunderbolt 3 (USB-C) пристаништа.Поддршка Мини Дисплеј Порта 1.1 Dual-режим на внесување.Злато Позлатен Приклучок,Мини Display Port НЕ е компатибилен со Афион (пред 2008 година), кои имаат Мини-DVI.Ве молиме проверете ја вашата порта пред да купите.HDMI може да поддржува аудио излез за i Mac (Крајот на 2009 година) и Mac Book Pro (во Средината на 2010 Година),Macs направени пред 2010 година НЕ се во можност да се излез аудио над Мини Display Port.Повеќе информации и потоа проверете Модел Идентификатор поле во Хардвер Преглед.Автоматско откривање на екранот со приклучување и unplugging тоа.Поддршка HDMI/DVI/VGA излез со максимална резолуција од [email protected] Hz, 225 MHz/2.25 Gbps по канал (6.75 Gbps сите канал), 12bit по канал (36bit сите канал) длабоко боја.Напојува од Mini Display Port извор.High-End изглед !Овој кабел може само да помине сигнал од Mini Display Port на HDMI/DVI/VGA портот.Тоа не е bi-directional кабел.Кога поврзување на монитор ,аудио не ќе помине низ адаптерот со HDMI/VGA/DVI монитор (звучник е потребно да се добие на аудио излезот );Кога ќе се поврзете со ТЕЛЕВИЗОР, само HDMI порт може да има аудио излез , VGA и DVI пристаништа треба звучник за да се добие аудио излез.Samsung U28 D590 D не се компатибилни со Mac системи.Боја : Црна.

Спецификацијата

Input Signal:
Mini Display Port 1.1a(Not compatible with Thunderbolt 3 (USB-C) ports )
Output Video:
HDMI/DVI/VGA,A separate HDMI/DVI/VGA cable is required, not included
Input:
Mini Display Port Male 20pin
Output:
HDMI Female Type A 19pin
Connector:
DVI Female (24+1) VGA Female 15Pin
Vertical Frequency Range:
50/60Hz
Video Amplifier Bandwidth:
2.25Gbps/225MHz HDMI/DVI/VGA
External Power Supply:
No external power needed
Power consumption (Max):
700mW
Compatible modes:
Mac Book Air, Mac Book Pro, iMac, and Mac mini with thunderbolt ports since 2011 are all supported or PC with mini display port are also supported. :
Not compatible with 2016 New Macbook Pro Thunderbolt 3 ports :
How to use:
You can use one of them at a time as your demand, when you want to use the DVI output, you just need to connect the DVI devices with a DVI cable. And when you want to use the HDMI output, you just need to connect the HDMI devices with a HDMI cable. When you want to use the VGA output, you just need yo connect the VGA devices with a VGA cable. :
You should assure that if your Mac has one of the following two kinds of port :
mini Display port
Packing Contents:
1 x CableDeconn Mini Display Port Thunderbolt to DVI VGA HDMI Adapter cable :
Warranty Policy:
45 days money-back and 18-month, worry-free Guarantee! :

Со стоката дадена додека купуваат