• Новак
ComCor Про Sled Темперамент - Кавер-Возрасни Големина - Поместена Рамената - Направени во САД

ComCor Про Sled Темперамент - Кавер-Возрасни Големина - Поместена Рамената - Направени во САД

DEN 1247.76

Достапност
Достапно за нарачка

3 инчен широк поместена рамената за максимална удобност.Една големина која е идеална за сите возрасни до 60" торзото големина. 2 инчен широк појас за дополнителна удобност околу вашето торзо и rib кафез.Се повлече напред и назад.Челик О-прстен сидро поени.Вклучува : 9' Повлече за Рака со Челик Snap Куки (2000 lb номинална).Comcor Про Sled Harness Made да се повлече било санки, гума, камион, падобран, или нешто друго!Изграден со многу издржливи материјали и сите метални хардвер.Направен во САД.Карактеристики : Повлечете над стил подигнат е лесно да се стави на и полетување.Прилагодување на појас во секунди.3 инчен широк thickly поместена рамената за максимална удобност.2 инчен широк лесно прилагодување појас за поголема удобност околу вашето торзо и ребрата.Се вклопува во сите возрасни до 4 XL големина или 60" торзото.Пот доказ тешки најлон ткаенина.Вклучува 9 нога повлече за рака со единствена точка за конекција прилепува, отценети за 2,000 lb.Додадете лепенки на вашиот темперамент.Секоја кука поддржан печ може да биде ставен на 2 x 4 инчен јамка дел на предната страна од вашиот темперамент.Направени и извори во САД.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат