• Новак
Професионални Тетоважа Лагер Shader Машина, 10 Waros Легура Тетоважа Машина Бакар Калеми Тетоважа Машина Shader Пиштол

Професионални Тетоважа Лагер Shader Машина, 10 Waros Легура Тетоважа Машина Бакар Калеми Тетоважа Машина Shader

DEN 414.96

Достапност
Достапно за нарачка

Оваа серпентина тетоважа машина hashigh температура отпор, со голема пластичност, и силни анти-магнетни способност.Оваа ротирачки серпентина тетоважа машина може да се користи како лагер или shader, добра на засенчување и обвивка.Машината има вграден моќен мотор, кој е стабилна и издржливи, и работи континуирано и без греење.Оваа тетоважа додаток е направен од високо квалитетни алуминиумски материјал, лесни, трајни и нежна.Погоден за почетници и професионални tattooists.Карактеристики : стандард 10 серпентина бакарна жица и 47uf capacitance вредност, машината работи stably.Изработен од квалитетни алуминиумски материјал, стабилна и трајни производи за употреба.Стабилни перформанси, брза термичка дифузија и висока температура отпор.Погоден за почетници како и професионални tattooists.Златна рипка модел, уникатен облик, погоден за shader.Спецификација : Предмет Тип : Тетоважа Shader Machine Material : Alloy Color : Како на Сликата Shows Coil : 10 Wrap Starting Напон : 6 VWorking Напон : 7-9 VPackage Листа : 1 * Тетоважа Shader Machine Note : тетоважата машина серпентина моделот може да биде случаен.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

ZEFS--ESD Тетоважа Комплет, Прилагодлив Касети Тетоважа Машина Пенкало со Батерија Пакет Тетоважа Комплет Материјали

Професионални Касети Тетоважа Машина Пенкало Прилагодливи Цврстина.Игла длабочина на вредноста range : 4.5

DEN 801.60

SHANG-ЈУНИ Тетоважа Машина Безжична Тетоважа Машина Брзо Полнење 2400mAh Литиум Батерија Силен Мотор Професионална

1.Безжична Тетоважа Машина е изграден во 2400m Ah литиум батерија,да обезбеди слобода на tattooing без мозок 2 Ов

DEN 10932.72

Мини Ракета Тетоважа Машина Поставите Јапонија Моторни Безжична Батеријата Тетоважа Ротари Машина Моќ РКА Интерфејс

Воздухопловство Алуминиум Легура : се направени од авијација алуминиум висока цврстина и CNC резба проце

DEN 1819.68

Тетоважа Машина Пенкало за Полнење, Професионални Ротари Тетоважа Напојување Нога Педалата за Тетоважа Уметници

8 во (без игла) Максимален Дијаметар На Тело : Прибл.Спецификација : Предмет Тип : Ротари Тетоважа Машина С

DEN 2356.56